Головна
Новини
Історія

ВЧЕНА РАДА

       Для розгляду найважливіших питань діяльності навчального закладу створюється Вчена рада, не менше 75 відсотків загальної чисельності складу якої становлять науково-педагогічні працівники.
    Вчену раду Кіровоградської філії НУВС створено в лютому 2001 року (наказ №54 від 18.02.2001) та затверджено її склад (наказ №55 від 18.12.2001). У зв’язку з реорганізацію Кіровоградської філії НУВС у Кіровоградський юридичний інститут НУВС (розпорядження Кабінету Міністрів України №531-р від 21.08.2003; наказ МВС України від 29.09.2003 № 1114 „Про створення Кіровоградського юридичного інституту Національного університету внутрішніх справ”) у персональний склад Вченої ради внесено зміни (наказ №293 від 17.09.2004). Відповідно до реорганізації Кіровоградського юридичного інституту НУВС у Кіровоградський юридичний інститут ХНУВС (постанова Кабінету Міністрів України №880 від 08.09.2005) внесено зміни у персональний склад Вченої ради (наказ №19 від 24.01.2007) та затверджено Положення про Вчену раду Кіровоградського юридичного інституту ХНУВС.
    Вчена рада Кіровоградського юридичного інституту Харківського національного університету внутрішніх справ (далі – Вчена рада) відповідно до ст. 34 Закону України „Про вищу освіту” є вищим колегіальним органом управління інституту, яка створюється згідно зі Статутом інституту.
    У своїй роботі Вчена рада керується Конституцією України, законами України, указами і розпорядженнями Президента України, нормативними актами Верховної Ради України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, нормативними актами Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, вищої атестаційної комісії України, Статутом Харківського національного університету внутрішніх справ (далі — університету), постановами Вченої ради університету, рішеннями ректорату університету, наказами та розпорядженнями університету, Статутом інституту, рішеннями ректорату інституту, наказами та розпорядженнями інституту, Положенням про Вчену раду інституту стосовно організації та здійснення навчально-методичної, науково-дослідної, виховної, кадрової роботи, захисту професійних і соціальних інтересів колективу інституту, участі в розробці і реалізації державної правової політики.
    Вчена рада створюється з метою належної організації управління інституту, оптимального поєднання принципів єдиноначальності і колегіальності при вирішенні важливих питань навчально-методичної, науково-дослідної та виховної роботи.
    Сьогодні у своїй діяльності Вчена рада інституту керується такими головними завданнями:
    – визначення перспективних напрямків розвитку і діяльності інституту;
    – організація та вдосконалення навчально-методичної, науково-дослідної, виховної та інших видів діяльності інституту;
    – розробка пропозицій щодо вдосконалення структури інституту в межах затвердженого МВС України штатного розкладу, зміна назв кафедр, розподіл і перерозподіл між ними навчальних дисциплін (курсів);
    – удосконалення змісту процесу підготовки курсантів і слухачів на підставі врахування, узагальнення й аналізу реальних потреб практики;
    – розгляд підсумків навчально-методичної та наукової роботи, проведення практики і стажування, набору на навчання, випуску курсантів, студентів і слухачів, підсумків інспектування, ліцензування, атестації та акредитації інституту;
    – забезпечення контролю здійснення заходів та механізмів впровадження новітніх технологій навчання, проведення освітньої діяльності, яка передбачає навчально-методичну, наукову та виховну роботу;
    – обговорення питань підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації фахівців для МВС України, інших правоохоронних державних органів України;
    – проведення експертизи наукових робіт, підручників та інших навчально-методичних розробок за відповідними напрямами (спеціальностями) і освітньо-кваліфікаційними рівнями підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців.
    Вчена рада спрямовує зусилля на модернізацію освітньої системи у вузі та виконання завдань, поставлених перед інститутом у справі підготовки кадрів для органів внутрішніх справ, фахівців-юристів для оперативних і адміністративних служб міліції, органів досудового слідства тощо, поліпшення матеріально-технічного забезпечення, впровадження інновацій у навчальний процес, вдосконалення якості освіти, зміцнення і поглиблення співробітництва з державами – учасницями Болонського процесу.
    До складу Вченої ради інституту входять:
    • за посадами: начальник інституту – голова Вченої ради, перший заступник начальника інституту, заступники начальника інституту, вчений секретар, начальники (декани) факультетів, начальники (завідувачі) кафедр, начальники провідних структурних підрозділів, начальник відділу фінансових ресурсів та економіки;
    • провідні викладачі та науковці, які обираються колективами основних підрозділів (кафедр, відділів) інституту. При цьому не менше 75 % загальної чисельності складу Вченої ради мають становити науково-педагогічні працівники вищого навчального закладу;
    • представники органів внутрішніх справ, інших вузів, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
    Вчена рада працює під головуванням начальника інституту (або його заступника — першого заступника начальника інституту з навчальної та методичної роботи у разі відсутності начальника інституту).
    Персональний склад Вченої ради затверджується наказом начальника інституту терміном на п’ять років.
    При вирішенні конкретних питань з окремих напрямків діяльності інституту в роботі Вченої ради можуть брати участь представники зацікавлених підрозділів з числа як постійного, так і перемінного складу.
    Вчена рада збирається на засідання не рідше, ніж раз на місяць. Для вирішення невідкладних питань позачергове засідання Вченої ради може бути скликане з ініціативи голови Вченої ради, його заступника або ректорату.
    Рішення Вченої ради набирають чинності з моменту підписання протоколу головою Вченої ради.
    Обов’язки щодо організаційного забезпечення роботи Вченої ради виконує вчений секретар, призначений з числа осіб, які мають науковий ступінь і вчене звання.
 

Вчений секретар секретаріату Вченої ради підполковник міліції Стецюк Роксолана Іванівна

Освіта вища, у 1991 р. закінчила Дрогобицький державний педінститут ім. І.Франка; кандидат філологічних наук, у 1998 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.02.01 – українська мова; на посаду призначена у липні 2004 р.; до цього працювала викладачем, старшим викладачем, доцентом кафедри української мови Запорізького державного університету (1992 –1997 рр.), старшим науковим співробітником ВОНДР та РВД Запорізького юридичного інституту МВС України (1997 – 2004 рр.). Викладає українську мову (за професійним спрямуванням).

 

 

 

 

Наша адреса:
    25015, Україна, Кіровоград, вул. К.Маркса, 1. тел./факс (0522) 36-60-59.
     E-mail: cientadvice@univd.kr.ua